PequeraNádherné stredisko na južnom pobreží Malorky 25 km od hlavného mesta Palma de Mallorca s prekrásnymi širokými plážami s pozvoľným vstupom do teplého mora s teplotou 24 -26 stupňov Celzia , jemným pieskom a krištáľovo čistým morom, ohraničené skalnými výbežkami, vhodné pre všetky druhy vodných športov.

Na pláži sú lehátka so slnečníkmi , viacerí plavčíci, WC , sprchy , zdravotná služba , masáže, požičovňa vodných bicyklov, lodiek a plno iných atrakcií . O čistotu pláži sa stará samospráva Paguera ako vidíte na fotke skoro ráno traktor čistý pláž od lian , ktoré prinieslo more . Všimnite si pokojnú hladinu mora do 11.00 hod a od 18.00 . Inak pofukuje len slabý vetrík , ktorý ako vidíte z fotiek nezvalí ani zapichnutý slnečník do piesku.

Priamo strediskom prechádza cyklistický chodník , ktorý vedie až do hlavného mesta Palma de Mallorca . Priamo na pláži ponúkajú 3 lode výlety okolo pobrežia Paguery a Magallufu k prekrásnym malým plážam. Na fotke vidíte len kúsok z pobrežia , kde si môžete zájsť na veľmi pekný výlet a ochutnať typické španielske jedlo Paellu a taktiež typický španielsky nápoj Sangria. Stredisko Paguera vďaka blízkemu krásnemu golfovému areálu vyhľadávajú aj milovníci golfu. Stredisko ponúka 15 veľmi kvalitných tenisových kurtov neďaleko hotelov .

Centrom strediska prechádza dlhá pešia zóna s množstvom obchodíkov, výborných reštaurácií s medzinárodnou kuchyňou, kaviarní s možnosťou oddychu počas teplých letných večerov. Okolo mora sa môžete prejsť 1 hodinovou prechádzkou na 2 m širokom chodníku a vychutnať si pohľad na prekrásne Stredozemné more. Počas dňa rodiny s deťmi si určite nenechajú ujsť návštevu blízkeho vodného parku Aqualand - 3. najväčšieho vodného park v Európe a show delfínov Marinelandu s atrakciami, delfínmi , tuleňmi , papagájmi , ale najmä nádherného a jedinečného vodného sveta Palma Aquarium v hlavnom meste Palma de Mallorca , kde si môžete zblízka pozrieť nádherné koralové útesy s čarokrásnymi rybkami, ale aj veľkých žralokov a mnoho ďalších živočíchov morského sveta . Podobné akvárium je vo Valencii v Španielsku a potom už len v USA. Hneď vedľa sa nachádza svet kolotočov - veľké ruské kolo , tak z neho sa potešia sa nielen deti ale aj dospelí - fotky v časti MALORKA.

V okolí môžete navštíviť horu Galatzó, považovanú za jednu z najlepších miest pre cyklistov vďaka nádherným výhľadom na prekrásne Stredozemné more , ktoré má na Malorke v oblasti Calvia , kde sa nachádza stredisko Paguera impozantné morské dno vysoko cenené potápačmi. V blízkosti strediska sa nachádza osamelý ostrov- prírodný park , obývaný takmer výhradne jaštericami a čajkami , pomenovaný Dragonera v roku 1995 , na ktorý ponúkajú plavbu výletné lode .

Transfer z letiska trvá cca 25 minút.
obr-1 obr-2 obr-3 obr-4
obr-5 obr-6 obr-7 obr-8

od
419
MALORKA, PAGUERA
od
537

Hotely na Malorke

Hotel VALENTIN PARK CLUB ***++
Peguera , MALORKA
Hotel VALENTIN REINA ****
Paguera, Malorka